Na tej podstawie, przy pomocy specjalnego modelu predykcji, aplikacja będzie generować informację z poradami i zagrożeniami w taki sposób, by ułatwić proces wdrożeniowy opieki nad daną pasieką dla niedoświadczonych pszczelarzy. Ostatnim etapem projektu będzie praca nad modelem, który umożliwi tworzenie inteligentnych notatek ułatwiających proces przeglądania ula i gromadzenia uporządkowanych informacji na temat tego co się w nim dzieje. Jest współautorką jednej książki naukowej oraz autorką jednej monografii naukowej, autorką lub współautorką 85 prac opublikowanych w czasopismach naukowych i recenzowanych materiałach konferencyjnych, w tym 48 artykułów naukowych w czasopismach z bazy JCR. Jest autorką/współautorką 84 wystąpień (referatów i posterów) przedstawionych na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.
- Już pierwszego dnia w panelu „Miejski Okrągły Stół” weźmie udział dziekan Wydziału Architektury prof. Magdalena Kozień-Woźniak, zaś dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki prof. Stanisław M. Rybicki będzie uczestniczył w panelu „Odkrywanie Rzek”.
- Na dziedzińcu uczelni znajdować się będzie także strefa relaksu i strefa gastro, a odpoczynek umili muzyka grana na żywo przez politechniczne Radio Nowinki.
- Zdobywcy R&D Impact potrafią wprowadzić swoje innowacje technologiczne lub społeczne na rynek.
- Sporo osób w ankietach deklarowało, że pracuje zdalnie.
- Jego potencjał i możliwości wdrożenia będą jednymi z ważniejszych tematów konferencji ICCET – mówi dr inż.
Politechnika Krakowska i PKP Intercity podpisały porozumienie o współpracy
BIM to – w największym skrócie – metodyka prowadzenia inwestycji budowlanej oparta na efektywnym wykorzystaniu informacji. Zdaniem ekspertów wykorzystanie modeli BIM w fazie eksploatacji jest jednym z największych atutów cyfryzacji w branży budowlanej. – Wielu absolwentów Politechniki Krakowskiej dzisiaj stanowi o sile naszej firmy, dlatego podpisanie tej umowy jest dla nas tak ważnym wydarzeniem. To cudowne uczucie, że my – jako firma z Krakowa – możemy współpracować właśnie z Politechniką, wymieniać się doświadczeniami, korzystać z jej wiedzy a jednocześnie dzielić się naszą – mówi Paweł Mentel, prezes zarządu Krakowskich Zakładów Automatyki S.A. Laboratorium Inżynierii Ruchu Kolejowego (LIRK) zlokalizowane jest w Instytucie Inżynierii Drogowej, Kolejowej i Transportu na Wydziale Inżynierii Lądowej PK.
Za nami Uczelniana Sesja Kół Naukowych 2024
Były także cieszące się dużym zainteresowaniem wykłady podróżnicze dotyczące urokliwych miejsc na mapie Polski, ale także Chin czy Madery. Słuchacze mogli skorzystać z lekcji języka angielskiego, udoskonalić obsługę smartfonów czy poćwiczyć umysł podczas zajęć treningu pamięci. W ramach UTW PK dostępnych było aż osiem rodzajów zajęć z zakresu sportu i tańca. Wiemy, jak ważna jest aktywność fizyczna dla osób w wieku senioralnym, a ponadto czy gra plinko to oszustwo zajęcia ruchowe cieszą się największym zainteresowaniem słuchaczy.
Pamiętajmy, że metro jest elementem wspomagającym cały system transportowy, który jest niezwykle skomplikowany, bardzo mocno związany z zagospodarowaniem przestrzennym. Nie można patrzeć na niego wyrywkowo. Ważna w rozwoju infrastruktury transportowej jest kompleksowość podejścia i współpraca różnych systemów transportowych, czyli autobusów, tramwajów, metra i kolei. Cały system Krakowa jest bardzo mocno powiązany z aglomeracją, ze wszystkimi gminami ościennymi i nie tylko.
Chemiczny game changer z PK pomoże środowisku. Pod wpływem światła pokona zanieczyszczenia wody
Rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez rektora PK na zagospodarowanie terenu wokół Pałacu w Łobzowie. Następnie PK podpisała umowę ze zwycięską pracownią Wojciech Sumlet Architektura. Obecnie trwa końcówka projektowania oraz uzyskiwanie niezbędnych zgód administracyjnych na rozpoczęcie prac. Ma je prowadzić Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ze środków budżetu miasta. Zasady udostępnienia terenu przez PK będą jeszcze ustalane. Wolę władz uczelni, by na należący do Politechniki Krakowskiej teren wokół Pałacu w Łobzowie udostępnić publicznie i otworzyć dla mieszkańców Krakowa, podtrzymał obecny rektor PK prof. Andrzej Szarata.
Jubileusz 50-lecia pracy naukowej prof. Jana Talera: inspiracja dla naukowych pokoleń
To chyba świadczy o tym, że społeczeństwo zaczyna dojrzewać i rozumieć, że ciągły rozwój infrastruktury drogowej jest drogą donikąd. Popierają inwestowanie w infrastrukturę, ale jak się patrzy na procentowy udział roweru w doborze metod poruszania się, to jest on dość niski. Rowerzyści niestety są bardzo wrażliwi na pogodę. Bardzo charakterystycznym jest, że tylko lekko pokropi i już tych rowerów nie widać. Z kolei przy ładnej pogodzie na ścieżkach rowerowych bywają nawet zatory – zwłaszcza przy przejazdach rowerowych.